Radca Prawny Maciej Bedyński
Radca Prawny Michał Pankiewicz

O nas

Maciej Bedyński

Redaktor naczelnyradca prawnymb@wsądzie.pl

Z postępowaniami sądowymi mam do czynienia od ponad 12 lat. Jako radca prawny reprezentuję klientów przed sądami od 7 lat. Wiele doświadczeń i sytuacji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, zrodziło we mnie potrzebę ujawnienia ich szerszemu gronu odbiorców. Moim celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w sposób prosty, bez nadmiernego teoretyzowania i skomplikowanego języka prawniczego.

Główną przyczyną powstania portalu wSądzie.pl jest chęć pokazania osobom, które zamierzają samodzielnie działać w sądzie, jak i takim, które udają się do sądu po raz pierwszy, że nie taki diabeł straszny oraz uświadomienie, że samodzielne prowadzenie sprawy w sądzie wiąże się z odpowiedzialnością i jest obarczone ryzykiem. Potoczne rozumienie pewnych sytuacji niekoniecznie musi oznaczać właściwe ich rozpoznanie prawne.

Od ponad 6 lat prowadzę kilkuset postępowaniach sądowych, w których mam do czynienia z wieloma biegłymi, świadkami, kolegami mecenasami i oczywiście z różnymi składami orzekającymi (sądami). W tym czasie miałem również przyjemność występować przed Sądem Najwyższym.

Celem portalu ma być uspokojenie i przygotowanie osób, które udają się do Sądu po raz pierwszy.  Moim zamiarem jest również uświadomienie osobom już aktywnie działających w sprawie sądowej, że sprawy z pozoru oczywiste mogą takimi nie być, a skorzystanie z pomocy mecenasa-profesjonalnego pełnomocnika jest konieczne.

Na portalu można znaleźć historie inspirowane rzeczywistymi sprawami, z którymi miałem do czynienia na sali sądowej (zakładka Wpisy) oraz zbiór praktycznych porad i informacji, które będą na bieżąco aktualizowane, a które stanowią moją odpowiedź na zwyczajne, często zadawane pytania, z którymi spotykam się w czasie mojej praktyki zawodowej (zakładka Pytania i Odpowiedzi).

Chcesz na bieżąco mieć informacje o aktualizacji treści na wsądzie.pl zapisz się do newslettera bądź śledź nasze konto na portali Facebook i LinkedIn.

Chcesz bym poruszył istotne dla Ciebie kwestie, zapraszam do kontaktu mailowego.

 

Michał Pankiewicz

radca prawny

Od 17 lat zajmuję się sprawami procesowymi. Doświadczenie zacząłem zdobywać jeszcze w czasach studenckich – praktykując i pracując w poznańskich kancelariach prawnych.

Po studiach, przez kilka lat, pracowałem jako asystent sędziego w wydziale karnym sądu rejonowego. W tym czasie odbyłem aplikację radcowską. W latach 2016 r. – 2020 r. byłem członkiem Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe pozwala mi na szeroką analizę każdej sprawy. Potrafię ocenić sytuację i dostrzec momenty, kiedy pomoc pełnomocnika procesowego (radcy prawnego lub adwokata) jest absolutnie konieczna. Radcą Prawnym jestem od 2013 r.